Türkiye Mermerleri Hakkında Neler Düşünüyorlar ?

Türkiye’den gelen mermer, örneğin İtalyan mermeriyle aynı özellikler sahip olmayabilir. Ancak daha iyi değeri olan güzel, kaliteli bir mermer ürün arıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bazı turkish mermer seçimler var.

Türkiye’nin dünyanın mermer ve travertenlerinin lider tedarikçisi olduğunu biliyor muydunuz? İtalya gibi İtalya da zengin bir taş ocağı geçmişine sahiptir. Ülke, eski Yunanlılar ve Romalılar için bile heykeller ve anıtlar için malzeme sağladı. Doğal taş, binlerce yıldır Türkiye’nin başlıca ihracatlarından biri oldu ve hala bulunacak çok şey var.

Türk hükümetine göre, dünyanın mermer rezervlerinin yüzde 30’undan fazlası Türkiye’de. Çoğu, 31’inci Paralel’in batısında ve İstanbul’un güneyinde bir bölgeden geliyor. Beyaz ve traverten en çok bilinen doğal taş ürünlerdir, ancak ülke de bir granit, kireçtaşı ve oniks kaynağıdır.

Türkiye’de 5.000’e yakın doğal taş ocağı ve burada bulunan yaklaşık 1.750 atölye ve fabrika bulunmaktadır. Ülke 250’den fazla farklı türde mermer ve traverten üretmekte ve dünyayı 130’dan fazla ülkeye ulaştırmaktadır.

Marble and Granite, Inc.’te en çok satan Türk ürünlerinden biri de Türk Carrara. İtalyan Carrara Mermeriyle karıştırılmaması için saf beyaz İtalyan versiyonundan daha fazla sarımsı bir renk tonuna sahip beyaz bir mermerdir. Ancak, fiyatın bir kısmıyla aynı net ve temiz beyaz mermer görünümünü veren bir seçenek.

Marble and Granite, Inc’de burada göreceğiniz birkaç ürün daha:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir